Mida teha, et tantsupõrandal ennast kindlalt tunda?

Pidustuste hooaeg on algamas ja nii mõnelgi peol on võimalus jalga keerutada. Mida aga selleks teha, et tantsupõrandal ennast kindlalt tunda? Vastab Helena Tantsukooli omanik ja tantsuõpetaja Helena Kruusamäe.

Milliseid tantse võiks osata, et peol oleks mõnus tantsida?

Milliseid tantse peol tantsida saab sõltub konkreetse bändi repertuaarist. Olen ühel sündmusel külalisena olnud, kus mängis The Swingers. Nende muusika järgi sai peamiselt džaivi, fokstrotti ja kvikstepi tantsida. Samas kui ma kuulan Smilersi parimaid hitte, siis nende seas on palju rumbasid. Minu kogemuses mängivad bändid peamiselt järgmiste tantsude muusikat: rumba, fokstrott, kvikstep, tša-tša-tšaa, džaiv, salsa ja Viini valss.  Harvem kohtab tangot, sambat ja aeglast valssi.

Kui kaua võtab tantsude õppimine aega?

Klassikaline seltskonnatantsude kursus koosneb kaheksast tantsutunnist, sellega saab esimese tutvuse tantsuga tehtud. Vilumus tekib aga harjutades. Jätkukursusel kinnistatakse õpitut ja õpitakse pisut juurde. Selleks, et ennast päriselt tantsupõrandal kindlalt  tunda, võiks käia üks-kaks hooaega korra nädalas tantsutrennis.

Kuidas konkreetset tantsu muusikas ära tunda?

See on üsna levinud mure. Algajad vaatavad tihti peo olukorras kogenumate tantsijate pealt, mis tantsuga hetkel tegemist on. Ja see on minu arvates täiesti normaalne. Mõned muusikapalad ongi sellised, et nende järgi saab mitut tantsu tantsida. Näiteks fokstrott ja džaiv on tihti väga sarnase muusikaga. Isiklik tantsutunnetus tekib harjutades ja ajaga. Mida rohkem on tantsu tantsitud, seda selgemalt hakkavad rütmid ja sammud eristuma.

Mulle on elevant kõrvale astunud, kuidas ma õige rütmi leian?

Rütmitunne on treenitav. Selleks tuleb muusika saatel harjutada, ideaalis nii, et tantsuõpetaja saab vajadusel tagasi õigele rajale suunata. Kuna enamasti tantsitakse paaris, siis tihti aitab hädast välja see, et vähemalt üks tajub rütmi ja saab rütmi osas juhtimise enda peale võtta.

Ma ei oska üldse tantsida ja kardan, mida teised minust tantsutunnis mõtlevad. Kuidas tantsutunni hirmust üle saada?

Olen tihti saanud telefonikõnesid, kus küsitakse, kas võib algajate kursusele tulla, kui ei oska üldse tantsida? 🙂 Selleks ju algajate kursus ongi! Kõik on algajad. Tegelikult ei ole seal kellelgi väga aega vaadata, kuidas teised tantsivad. Lisaks on õpetaja tunnis see, kes vajadusel toetab ja julgustab. Esimene samm on kõige raskem. Tuleb lihtsalt kursusele kirja panna ja saali uksest sisse astuda. Edasi on juba lihtsam!

Minu kodu piirkonnas ei pakuta tantsukursuseid. Kuidas ma saaksin tantsima õppida?

Selleks puhuks oleme loonud videokursuse, mis võimaldab kodust lahkumata läbida seltskonnatantsu algkursuse. Tegemist on ainulaadse tootega, kus ühele kursusele on kokku kogutud just need tantsud ja sammud, mis aitavad algajal tantsijal ennast peoks ette valmistada. Olen oma elus õpetanud sadu seltskonnatantsu huvilisi ja selle kogemuse pealt kokku pannud videokursuse, kus on selgelt ja lihtsalt seletatud ära kõige olulisemad detailid. Videokursuse kohta saavad huvilised rohkem lugeda siit.

Mul ei ole tantsupartnerit. Kuidas ma saaksin tantsima õppida?

Selleks on meie tantsukoolis kaks võimalust:

  1. Latin solo tunnid – grupitund, kus tantsitakse üksinda ladina tantse. Loe rohkem siit.
  2. Individuaaltreening, kus õpetaja on ka tantsupartneriks. See on väga mõnus viis tantsima õppida, kuna tantsupartner ju juba oskab 🙂 Lisaks on sellel tunnil veel lisaboonuseid. 
  • Tund toimub sulle sobival ajal
  • Saad ise valida endale meeldivad tantsud
  • Tunni tempo on sulle vastav
  • Õpetajaga tantsimise individuaaltunni kohta saad rohkem lugeda siit.

Allikas: 13.11.2023 Stebby blogi

https://stebby.eu/et/mida-teha-et-tantsuporandal-ennast-kindlalt-tunda/