Helena Tantsukooli lugu

Tantsi - naudi - sära!

Minu sooviks on muuta inimesed läbi tantsukogemuse õnnelikumaks. 

Helena Kruusamäe

Tants jõudis minu ellu juba koolieas ning kujunes tippspordiks pärast 10 aastat treeninguid. 12 aastat kestnud tippsportlase periood kätkes endas partnerlust Veiko Ratasega, mil treenisime Peep ja Ave Vardja käe all. Osalesime rohkelt võistlus- ja treeningreisidel üle maailma – tiirlesime tantsu tippringkondades. Sellesse perioodi jäävad minu kõige kõrgemad sportlikud saavutused nagu MM 11. koht, EM 7. koht ja mitmed Eesti meistritiitlid, aga ka ebaedu, pingutamine, eneseületus ja pingelised olukorrad.

Lisaks tugevale praktilisele tantsukogemusele on mul ka akadeemiline taust. Kaitsesin Tartu Ülikoolis doktorikaardi, kus koostöös Wolverhamptoni ülikooliga Suurbritannias ja Bologna ülikooliga Itaalias uurisin üle 200 Euroopa tantsija tantsimise motivatsiooni ja nende füsioloogiat.

Tantsijakarjääri lõpuaegadel avanes mul võimalus treenerina osaleda tuntud telesaates „Tantsud tähtedega“. Minu õpilane Argo Ader võitis selle hooaja ja näitas mulle, kuidas ka täiskasvanueas saab lühikese aja ja õige lähenemisega tantsu õppimisel imesid korda saata. 

Mõned aastad hiljem USA-s ja Jaapanis töötades puutusin põhjalikumalt kokku ProAm treeningmetoodikaga, kus tantsuõpetaja viib nii tundi läbi kui on ka tantsupartneriks. See on kõige kiirem ja mugavam moodus tantsima õppimiseks ja mis kõige olulisem – see on lihtne viis kuidas tantsu õppimist tõeliselt nautida.

Tänaseks olen tantsutreenerina tegutsenud juba 20 aastat ning minu käe all on tantsinud sadu õpilasi. Soovin oma teadmisi ja oskuseid kasutada selleks, et luua keskkond, kus inimesed saavad tantsimisest rõõmu tunda. Minu missiooniks on õnnelikud treenijad ja õpetajad, kes tunnevad, et tantsutreening parandab tervist, laiendab sõpruskonda ning toob argiellu säravaid hetki.

Ma loodan, et iga Helena Tantsukooli õpilane saab mõelda: “Tants teeb mind õnnelikuks!”

Ilusaid tantsuelamusi soovides, 

Helena

Tantsi-naudi-sära! 

Vaata lisaks