Tantsi - naudi - sära!

Minu sooviks on muuta inimesed läbi tantsukogemuse õnnelikumaks. 

Helena Kruusamäe

Helena Kruusamäe

Tants on olnud minu elus alates sellest ajast kui kooli läksin. Tippspordiks kujunes see pärast 10 aastat treeninguid. Tippsportlase periood kestis 12 aastat ja kätkes endas partnerlust Veiko Ratasega. Nädala sees harjutasime iseseisvalt Tartus ja nädalavahetusel sõitsime Tallinnasse Peep ja Ave Vardja juurde treenima. Lisaks oli meil rohkelt võistlus- ja treeningreise üle Euroopa ning kaugemalegi. Tiirlesime tantsu tippringkondades. Sellesse perioodi jäävad minu kõige kõrgemad sportlikud saavutused nagu MM 11. koht, EM 7. koht ja mitmed Eesti meistritiitlid, aga ka ebaedu kogemus, pingutamine, eneseületus ja pingelistes olukordades partneriga suhtlemise kogemus.

Lisaks tugevale praktilisele tantsukogemusele on mul ka akadeemiline taust. Kaitsesin Tartu Ülikoolis doktorikaardi. Oma teadustöös uurisin tantsuga tegelemise motivatsiooni ja tantsijate füsioloogiat. Minu doktoritöö uuringus osales üle 200 tantsija Euroopa erinevatest riikidest. Tegin koostööd Wolverhamptoni ülikooliga Suurbritannias ja Bologna ülikooliga Itaalias.

Tantsijakarjääri lõpuaegadel avanes mul võimalus treenerina osaleda tuntud telesaates „Tantsud tähtedega“. Minu õpilane Argo Ader võitis selle hooaja ja näitas mulle, kuidas ka täiskasvanueas saab lühikese aja ja õige lähenemisega tantsu õppimisel imesid korda saata. Mõned aastad hiljem USA-s ja Jaapanis töötades puutusin põhjalikumalt kokku ProAm treeningmetoodikaga, kus tantsuõpetaja viib nii tundi läbi kui on ka tantsupartneriks. See on kõige kiirem ja mugavam moodus tantsima õppimiseks ja mis kõige olulisem – see on lihtne viis kuidas tantsuõppimist tõeliselt nautida.

Soovin oma teadmisi ja oskuseid kasutada selleks, et luua keskkond, kus inimesed saavad tantsimisest rõõmu tunda. Minu missiooniks on õnnelikud kliendid ja õpetajad, kes tunnevad, et tantsutreening parandab nende tervist, loob uue sõpruskonna, ning toob argiellu säravaid hetki.

Ma soovin, et tantsijad saaksid öelda: “tantsin, sest see teeb mind õnnelikuks!”

Vaata lisaks