Taktimõõt: 4/4
Tempo: 25-27 takti minutis
Rumba (inglise keeles rumba) on sensuaalse iseloomuga lüüriline tants. Tegemist on Kuubal arenenud tantsuga, mille suureks mõjutajaks olid Aafrikast sisse toodud orjad. Orjad toodi Kuubale suhkruistandustesse tööle peamiselt Aafrika läänerannikult, kust nad tõid kaasa oma rahvusliku muusika ja tantsud. Suhkruroo istanduste omanikud oli hispaanlased, kes omakorda olid kaasa toonud Hispaania ja Euroopa tantsud ja muusika. Nende kahe kultuuri segunemisel kujunes rumba. Rumbas kasutatavad rütmid on keerukad. Muusikas kasutatakse Hispaaniast kaasa toodud instrumente nagu kitarr ja kastanjetid ning Aafrkast kaasa toodud erinevaid löökriistu[1].
Võistlustantsud jaotatakse standardtantsudeks ja Ladina-Ameerika tantsudeks. Igal tantsul on oma iseloom, rütm ja muusika. Suurt osa konkreetse tantsu iseloomust mõjutab muusika. Mitmete tantsude tekkimist on mõjutanud just konkreetse muusika esiletõus või tantsijate soov ennast mingi muusika saatel väljendada.
Standardtantsud on iseloomult pidulikumad ja neid on viis – aeglane valss, tango, Viini valss, aeglane fokstrott ja kvikstep. Rahvusvaheliselt tuntud viit standardtantsu tantsitakse vaid kinnises tantsuhoius. Ameerika Ühendriikides on levinud ka samade tantsude lahtises hoius tantsitavad versioonid.
Ladina-Ameerika tantsud on temperamentsema iseloomuga ja neid on samuti viis – samba, tša-tša-tšaa, rumba, paso doble ja džaiv. Ladina-Ameerika tantsudes kasutatakse nii lahtist kui kinnist tantsuhoidu. Salsa ja batchata kuuluvad samuti Ladina-Ameerika tantsude hulka kuid võistlustantsu rahvusvahelises programmis neid hetkel ei esitata.
[1] Wainwright, L., King, L. (2005). Palun tantsule. Odamees.